prasaSynergia uruchamia swój przegląd prasy. Tak, aby każdy/a z Was mógł/a na bieżąco śledzić, to czego pracodawca zapewne z subiektywnych przyczyn w mediach nie chce widzieć.

W tym miejscu będziemy „linkować” ciekawe publikacje z branży. Materiał ukryty będzie pod najciekawszym, naszym zdaniem, cytatem (linkiem), który skonfrontujemy z komentarzem synergii lub najciekawszym znalezionym w sieci.

Jeżeli znajdziecie jakiś ciekawy artykuł, który uważacie, że warto polecić, przesyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Jak będzie branżowy na pewno opublikujemy.

  Polecamy Nasz komentarz

 nowa prasówka

W energetyce miejsce dla każdego, kto się chce sprawdzić w biznesie...  2021-10-01 A oto wyniki rekrutacji...
  Państwowa energetyka mało wiarygodna, biznes sam bierze sprawy w swoje ręce.  2021-09-06 Po kilku głośnych wpadkach spółek skarbu państwa z doprowadzeniem do finalizacji dużych inwestycji energetycznych, polscy przedsiębiorcy sami biorą się za budowę energetyki jądrowej w Polsce.

 

Kosztowne targi za zgodę na reformę. Kto za to zapłaci i co dalej z Pracownikami?  2021-08-30 Wciąż nie jest jasne jak będzie wyglądała kwestia Pracowników przechodzących w ramach "reformy". Targi dot. umów społecznych ze stroną społeczną trwają. Kto da więcej?
  "Równi i równiejsi w Grupie ENEA".  2021-07-14 Można? Można! W LW Bogdanka wzrost płac od 1.7.2021 roku o 4,5%! I to bez uzależniania wysokości od wyroków jakiegokolwiek sądu;) A jako "bonus" gwarancje zatrudnienia na 5 lat, co w kontekście wciąż dynamicznej koncepcji wydzielenia wytwórczych aktywów węglowych do NABE wydaje się co najmniej zastanawiające. A w spółce matce - ENEA S.A. - Zarząd Spółki wciąż przesuwa termin kolejnych negocjacji płacowych... Wymowne;)

 

NIK szuka winnych katastrofy finansowej w Ostrołęce. "Będą wnioski do prokuratury"  2021-07-12 Cytujac klasyka: ktoś za to musi odpowiedzieć... po wakacjach bedzie nadal gorąco wokół Ostrołęki.
  "Radny PiS złożył mandat, bo "liczył na wyższe standardy w sejmiku". Tymczasem dostał intratną posadę w Enei".  2021-07-09 O co chodzi? Wyższe standardy czy wyższe zarobki?

 

"Rozbiórka Ostrołęki cd."  2021-06-29 Prawo do rozbiórki i owszem, ale kto za to wszystko odpowie? Okazuje się, że tylko za te środki, które zostały utopione w tym projekcie, można było wybudować elektrownię gazową o mocy ok. 450 MW. Kto za to odpowie? Może to dobry temat na kontrolę przez Najwyższą Izbę Kontroli?
  "Opowieści o mchu i paproci".  2021-05-12 To niestety nie czeska bajka tylko radomska rzeczywistość w Enea. Nowa energia = nowe Bizancjum.

 

"Czekał na ślub półtora roku, nie chciał czekać dłużej...".  2021-05-04 W taki sposób Prezes państwowej firmy daje przykład i uzasadnia lekceważenie i obchodzenie rządowych obostrzeń pandemicznych...

 

"Podżeganie albo sprawstwo polecające do przestępstwa menedżerskiego – to jedno z możliwych przestępstw, które według prawników mogli popełnić politycy, którzy decydowali o budowie elektrowni węglowej w Ostrołęce".  2021-04-16 Polityczna odpowiedzialność nas nie interesuje, korporacyjna i owszem. Czy ktoś coś w tym zakresie coś dzisiaj robi? Czy syndrom Ostrołęcki spowoduje kolejne zaniechania i poszerzy grupę współodpowiedzialnych?

 

"Enea kolejny rok bez dywidendy. Trzeba pokryć historyczną stratę".  2021-04-16 Kolejny już rok spółka odstępuje od przyjętej polityki dywidendowej. Tym razem jest ku temu powód... takiej straty jeszcze nigdy spółka nie zanotowała.. a byli i obecni menadżerowie tylko się śmieją...
  "Węglowy pomnik w Ostrołęce - czy ktoś za to wreszcie odpowie?".  2021-03-12 Czy od zarządu spółki usłyszymy wreszcie oprócz stwierdzeń jaka trudna jest obecnie sytuacja finansowa jakie kroki podjęli aby odzyskać od osób odpowiedzialnych za te straty chociaż część środków?

 

"Podwyżki cen prądu nie są dokuczliwe, bo coraz więcej zarabiamy. Rekompensaty nie są potrzebne..".  2021-03-05 Chwila szczerości posła Tchórzewskiego zawsze w cenie... przecież cena prądu spada w koszykach Klientów, o co Wam chodzi?

 

"Enea naruszyła dane osobowe klientów".  2021-03-05 Zapewne doradztwo mecenasa G i przerośniętego Departamentu Bezpieczeństwa...

 

"Scenariusz węglowy Ostrołęki C nie do realizacji".  2021-02-25 właściwa diagnoza Prezesa Obajtka który przyznał, że po wielu ocenach nie ma żadnej możliwości ekonomicznej ani żadnego uzasadnienia, aby iść w kierunku węglowym dla Ostrołęki C. "Reprezentujemy pieniądze naszych akcjonariuszy i musimy ich szanować"

 

Kulisy politycznej czystki w Banku Pekao  2021-01-27 Metody kreowania incydentów bezpieczeństwa z obszaru RODO coraz częściej wykorzystywane jako pretekst by pozbyć się osób niewygodnych w różnych spółkach.

 

"ENEA rezygnuje z zaangażowania w blok elektrowni Ostrołęka C".  2021-01-04 Z jednej strony mamy ogromną satysfakcję, bo jako pierwsi zgłaszaliśmy, że firma nie powinna angażować swoich środków finansowych w ten projekt, a teraz wreszcie Zarząd doszedł do tych samych wniosków co my 2 lata temu. Z drugiej strony to dwa lata straconego czasu i zaprzepaszczonych inwestycji w rozwój firmy i wygenerowana strata niewyobrażalnych rozmiarów. Ciekawe tylko czy nowy Zarząd wyciągnie konsekwencje wobec tych, którzy za tę stratę odpowiadają. Nie po to w końcu wszyscy Pracownicy przez ostatnie lata tak ciężko pracowali by przejść obok tego bezrefleksyjnie.

 

"Rachunki za prąd w górę. Koszty koncernów rosną, chcą sobie to odbić podwyżkami".  2020-11-30 Nie tylko ENEA ponosi straty na Ostrołęce. Konsumenci również w związku z rynkiem mocy ponosić będą wyższe koszty opłat.

 

"Spółka aktywnie analizuje możliwości rozwoju w zakresie odnawialnych źródeł energii".  2020-11-30 Coś często te strategiczne zmieniamy w ENEA. Mamy nadzieję, że tym razem będzie ona bardziej ambitna i dostosowana do obecnych wyzwań. Liczymy też, że wreszcie wypadnie z niej trująca Ostrołęka, która zostanie zastąpiona bardziej ekologicznymi inwestycjami.

 

"Plany restrukturyzacji polskiej energetyki według niezależnych źródeł".  2020-11-27 Zachęcamy do lektury materiału przygotowanego przez Fundację Instrat oraz ClientEarth - Prawnicy dla Ziemi.

 

"Praca zdalna ma znaleźć się wreszcie w nowelizacji Kodeksu pracy, szykowanej przez rząd. Do tej pory takiej definicji nie było, co znacznie utrudniało działanie wielu firmom. Teraz wysłanie pracownika na home office ma być łatwiejsze".  2020-10-01 Synergia jako pierwsza, już ponad rok temu zainicjowała konieczność wprowadzenia zmian w regulacjach wewnętrznych ENEA w kwestii home office. Teraz przepisy o home office mają zostać wprowadzone do kodeksu pracy i obowiązywać wszystkich.
  "General Electric miało budować blok węglowy w Elektrowni Ostrołęka. (..) gdyby projekt Ostrołęka C ruszał dziś od nowa, GE prawdopodobnie nie złożyłoby już oferty."  2020-09-22 Dziś już chyba nikt, poza grupką związkowców, nie wierzy w przyszłość i opłacalność inwestycji węglowych.
  "Z informacji Majkowskiego wynika, że zatrzymania w Ostrołęce, mogą być dopiero początkiem sprawy"  2020-09-16 Kolejne informacje w temacie zmarnowanych środków przez poprzedni zarząd spółki.
  "Były prezes spółki odpowiedzialnej za budowę nowej elektrowni w Ostrołęce Edward S. został zatrzymany we wtorek przez CBA"  2020-09-09 Afera zatacza coraz szersze koło. Kto będzie następny?
  "A obraz będzie prawdopodobnie wyglądać jeszcze gorzej po prezentacji raportów PZU, PGE i Enei. PZU poinformowało właśnie o wielkich odpisach i rezerwach"  2020-09-09 Wyniki Grupy Enea - mimo że na pierwszy rzut oka nie są złe, to nie napawają optymizmem, szczególnie strata na poziomie 80 mln zł i kolejne odpisy i rezerwy na kwotę 879 mln zł.
  "(...) deklarowanie odejścia od energetyki opartej na węglu w latach 2050-60 stawia Polskę w opozycji do całej Unii Europejskiej i zmniejsza możliwości negocjacyjne naszego kraju."  2020-08-10 Czy rząd kolejny raz wystraszy się górników czy zacznie z nimi uczciwie rozmawiać o nadchodzącej przyszłości?
  "Energa z największą stratą w historii. Klęska w Ostrołęce pochłonęła nie 473 mln, lecz 876 mln zł"  2020-08-10 Czy to już ostatnie słowo w kwestii strat pokazywanych przez "sponsorów" tej inwestycji?
  "Połączenie PGE, Tauronu i Enei zakończyłoby epokę dominacji czterech niezależnych spółek na polskim rynku energii"  2020-07-21 Zastanawiamy się jak zareaguje związkowy rządowy koalicjant.
  "Syn też się sprawdzał w energetyce"  2020-07-10 "Synu, wybudujemy tu elektrownię, Ty tylko węgiel musisz załatwić". Czy właśnie po to miała powstać Elektrownia w Ostrołęce? Ciekawe czy z rosyjskim (rodzinnym) węglem projekt byłby opłacalny. Uwaga...węgiel może brudzić rączki.
  "(...) odpowiedzialność ponoszą prezesi spółek kontrolowanych przez skarb państwa (...)"  2020-06-24 Zaczyna się... pęka krucha zmowa milczenia.
  "Może elektrownia w Ostrołęce to jest nasz „Miś”. Na słomianych inwestycjach najlepiej się wychodzi"  2020-06-22 Ciekawe czy te zakulisowe anegdotki nie dałyby gotowego scenariusza na kolejnego "Misia".
  Rząd kontroluje energetykę, ale nie wie, co z nią zrobić...  2020-06-18 Planowanie centralne - czyli powtórka z historii? Polityka z biznesem prawie nigdy nie wychodziła dobrze temu ostatniemu. Jak będzie teraz?
  Można panikować  2020-06-04 Warto dbać o środowisko i patrzeć na przyszłość naszych dzieci i wnuków.
  Ciemna kasa  2020-06-03 Ile kosztuje stanowisko, które można łatwo stracić? Wdzięczna zapłata za stołek, haracz czy też polityczna... ?
  Związek zawiadamia prokuraturę o działaniu na szkodę Spółki przez Zarząd  2020-05-29 Niezależność związkowa vs. zależność niektórych związków zawodowych od polityków i co z tego wynika.
 

Nieszczęsna inwestycja, która nigdy nie powinna się rozpocząć, pochłonęła już ok. miliarda zł

 2020-05-19 Straty niebotycznych rozmiarów nie robią na nikim wrażenia, a może jednak?
 

Zapadła decyzja ws. Elektrowni Ostrołęka. Nieśmiało pytam, co robią nasze służby?

 2020-05-19 Nieśmiałe pytanie o działania służb, gdzie one były i są, kiedy inwestorzy informują, że ich działania wygenerowały miliardową stratę?
  Ile kosztuje ratowanie górnictwa?  2020-05-18 Niestety ENEA też jest uwikłana w ten proceder. Jak to i inne poczynione przez Zarząd Spółki "inwestycje" wpłyną na jej sytuację? Kiedy poznamy plan Sasina na "restrukturyzację energetyki" i co to będzie oznaczać dla Pracowników?
  Pracownik ma się zwinąć w kokon i czekać, czyli genialny pomysł PiS na ratowanie miejsc pracy  2020-05-10 Ratowanie przedsiębiorców nie może odbywać się tylko kosztem pracowników, są inne metody, z których należy korzystać. Jaka tarcza ochroni Pracowników?
  Mieliśmy więc groteskową sytuację: dwie państwowe firmy realizowały inwestycję, która generowała straty  2020-04-27 Świadome, nieodpowiedzialne ale lojalne - tylko wobec ministra. Konsekwencje jak dotąd ponieśli tylko ci, którzy mówili prawdę o projekcie
  Górnicza Solidarność pisze do Jarosława Kaczyńskiego, żeby PiS zwiększył produkcję prądu w elektrowniach  2020-04-15 Pomysłowość związkowców z Solidarności nie przestaje nas zaskakiwać
  Wstrzymana inwestycja. Tak wygląda plac budowy elektrowni Ostrołęka C  2020-04-09 Decyzyjny Czarnobyl - pusta budowa - mamy nadzieję, że choroba popromienna nie przełoży się na kondycję naszej Grupy
  "Część zmienna musi zostać wypłacona, jeżeli cele zarządcze zostaną zrealizowane"  2020-03-25 Nagradzanie za rujnowanie
  Rada Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność wezwała rząd do kontynuacji budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C. Związkowcy-górnicy domagają się zmiany decyzji o zaprzestaniu finansowania i budowy węglowej elektrowni w Ostrołęce.  2020-02-25 Kiedyś walczyli z gospodarką centralnie sterowaną, dzisiaj prawa ekonomii zaklinają – przerażające stanowisko rzekomo branżowego sekretariatu.
  „Legal & General Investment Management, największy fundusz inwestycyjny Wielkiej Brytanii, publicznie krytykuje powstanie elektrowni Ostrołęki C”  2020-02-21 Akcjonariusze „przeciw”, tylko Minister „Za”.
  "Będziemy zachęcać zarządy spółek (energetycznych, Skarbu Państwa - PAP) do tego, żeby w pierwszej kolejności wywiązywały się ze swoich kontraktów z dostawcami krajowymi i stawiały te kontrakty przed zawieraniem ewentualnych kontraktów na import węgla z zagranicy"  2020-02-20 Już wiadomo kto sfinansuje duże podwyżki w górnictwie - energetyka. Taka polityczna logika.
  „PGE, Tauron, Enea, Bogdanka, PKP Cargo to zestaw spółek, które w środę zaliczyły swoje historyczne dno na giełdzie. Tak się składa, że wszystkie są pod zarządem menadżerów, nominowanych przez państwo”  2020-02-19 Ręczne sterowanie i bezmyślne realizowanie poleceń politycznych
  „Wszędzie tam, gdzie polityka zaczyna dominować nad ekonomią, wchodzi się w sferę problemów i konfliktów”  2020-02-18 Korzyści polityczne ważniejsze niż ekonomiczne - powrót do przeszłości.
  „Z fatalnej inwestycji można było wyjść dawno”  2020-02-14 Geneza w pigułce, ciekawe co kryją protokoły z posiedzeń organów korporacyjnych?
  Forsowanie Ostrołęki C przez byłego ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, i innych posłów z regionu było od samego początku nieracjonalne i skrajnie nieodpowiedzialne.  2020-02-14 Zrobimy wszystko za stanowisko – nieodpowiedzialny taniec decyzyjnych dla Ministra Energii.
  „Piłka jest po stronie inwestorów Ostrołęki, czyli zarządów Enei i Energi. Prowadzą oni analizy w kwestii wyboru paliwa dla nowego bloku energetycznego”  2020-02-11 Naszym zdaniem nieodpowiedzialność inwestorów powinna być przedmiotem analizy prokuratorów - my to rozpatrujemy.
  „Wszyscy eksperci mówią, na 6 mld złotych zapewne się nie skończy. Powinniśmy dzisiaj szacować to na ok. 8-9 mld zł” – Minister Jadwiga Emilewicz”  2019-12-02 Wiedzieliśmy to od dawna, przeczytaj nasz tekst z 2018 r. „Ile kosztować będzie Ostrołęka – nieważne, przecież są wybory”.
  Prawicowe portale pisały w zeszłym tygodniu o "500 naukowcach, którzy twierdzą, że zmiany klimatu nie istnieją". Wśród sygnatariuszy listu jest trzech Polaków. Marek Boiński, Jarosław Grzesik i Dominik KolorzPrawicowe portale pisały w zeszłym tygodniu o "500 naukowcach, którzy twierdzą, że zmiany klimatu nie istnieją". Wśród sygnatariuszy listu jest trzech Polaków. Marek Boiński, Jarosław Grzesik i Dominik Kolorz.  2019-10-08 Stanowisko związkowych naukowców od badań powietrza – wydychanego czy wdychanego?
  Działacze czy sympatycy PiS z Pomorza Zachodniego, którzy ugrupowaniu zawdzięczaj posady wcale nie wspierali hojnie PiS podczas kampanii samorządowej. Zbigniew Piętka …  2019-07-08 Jaka wpłata, taka wypłata – jak do tego ma się Polityka Compliance Grupy ENEA?

naglowek SP 2019

Już po raz siódmy zrobiliśmy wspólnie Szlachetną Paczkę. Tym razem pomogliśmy starszej i samotnej osobie - Pani Natalii z Kórnika. Dzięki Waszej pomocy Pani Natalia otrzymała wymarzone preznety: kurtkę zimową, kozaki, ciepłą kołdrę i pościel, ciepłe koce, środki czystości oraz żywność. Pod choinką znalazła się także wymarzona torebka oraz świąteczny sweterek. W niedzielę zawieźliśmy wszystkie podarki (w sumie aż 13 kartonów) do magazynu w Kórniku. Kiedy prezenty dotrą do Pani Natalii, na pewno otrzymamy od wolontariuszki informację. Poniżej mała galeria zdjęć ze Szlachetnej Paczki, którą wspólnie przygototwaliśmy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

paczka 2019

Otrzymaliśmy relację od Wolontariusza Szlachetnej Paczki, który dostarczył naszą paczkę do Pani Natalii. Przeczytajcie wrażenia, bo naprawdę warto - TUTAJ.

naglowek SP 2019

Kochani, zwieramy szeregi i rozpoczynamy pakowanie Szlachetnej Paczki! Do akcji zapraszamy tradycyjnie wszystkich, nie tylko naszych członków. Pomagając - bądźmy ponad podziałami! Pomagając – bądźmy razem!

Działamy i będziemy pomagać już po raz siódmy. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć starszą i samotną osobę - Panią Natalię z Kórnika, która sama prowadzi swoje niewielkie i skromne gospodarstwo domowe, próbując radzić sobie z codziennością, na tyle na ile starcza sił i zdrowia. Mąż pani Natalii zmarł 7 lat temu, od tego czasu mieszka sama w domu, który nie jest jej własnością, jednak ma zagwarantowane prawo przebywania w nim do końca życia. Warunki mieszkaniowe są trudne. Piec jest opalany węglem, brak ciepłej bieżącej wody i łazienki. Cały opis rodziny znajdziecie TUTAJ

prezent 2019TUTAJ prezentujemy aktualną listę potrzeb i marzeń Pani Natalii, wraz z oznaczeniem, które rzeczy zostały już zarezerwowane.

Jeżeli chcecie przyłączyć się do organizacji paczki dla Pani Natalii, prosimy o przesyłanie informacji, które marzenia chcecie zrealizować, na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Produkty zbieramy do 4 grudnia, godz. 14:00 w:
- Poznań, ul. Górecka 1, pok. 002 na parterze
- Poznań, ul. Strzeszyńska 58, bud. J, pok. 217

ikona PDF imagelarge Polityka prywatności PDF (167kB) ZOBACZ
ikona PDF imagelarge Obowiązek informacyjny PDF (275kB) ZOBACZ

 

 

logo paczka

To już 18 edycja Szlachetnej Paczki. Natomiast My robimy ją z sukcesem już po raz szósty!
Kochani, zwieramy szeregi i rozpoczynamy pakowanie!

Zapraszamy tradycyjnie wszystkich, nie tylko naszych członków.

Na paczkę czeka rodzina, która pomimo licznych przeciwności losu i zdrowia, nie poddaje się.

szlachetna paczka 2018Nasza rodzinka to Pani Agnieszka (36 l.), będąca osobą niepełnosprawną, samotnie wychowuje trzy córki: Patrycję (5 l.), Zuzannę (13 l.) i Wiktorię (14 l.). Dwie z nich są przewlekle chore. Mieszka z nimi również babcia dziewczynek, pani Helena (70 l.), cierpiąca na kardiowersję.

Opis rodziny oraz listę marzeń znajdziecie TUTAJ

Spełnijmy marzenia, które okazują się być wyłącznie przyziemnymi potrzebami. Liczymy na syneeergetyczną pomoc i wsparcie!

Prosimy o przesyłanie informacji, które marzenia chcecie zrealizować, na nasz adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na bieżąco będziemy odznaczać, które pozycje zostały już zarezerwowane. Aktualna lista TUTAJ

Zakupione artykuły prosimy dostarczyć do jednej z poniższych lokalizacji w nieprzekraczalnym terminie do 5 grudnia do godz. 15:00:
- Poznań, ul. Strzeszyńska 58, bud. J, pok. 217,
- Poznań, ul. Górecka 1, pok. 4.

Pomagając – bądźmy razem!